(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Svatý Mořic je pojmem sám o sobě. Čtyřtisícový masiv Bernina s bělostnými ledovci vytváří nezapomenutelnou kulisu. Navíc jsou všechny lanovky zahrnuté v programu zájezdu zahrnuty ve volné kartě pro ubytované v hotelu Schweizerhof. A komu je i to málo, ten se může těšit na klima Horního Engadinu s nadprůměrným množstvím slunečních dní.

Rychlý přehled
 • 6denní zájezd s turistikou s denním přejezdem na cestě tam
 • 4 dny turistiky v okolí Svatého Mořice
 • karta na lanovky v ceně zájezdu
 • 4 noci s polopenzí v hotelu*** s wellness
Trasa
 • Pontresina
 • Muottas Muragl
 • Silvaplana
 • Corvatsch
 • Fuorcla Surlej
 • Diavolezza
 • Munt Pers
 • průsmyk Bernina
 • Svatý Mořic
 • Corviglia
 • Piz Nair

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Pokoj na sloučení (2-3lůžkový pokoj)

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní poznávací zájezd s turistikou

1. den
Odjezd ráno. Po průjezdu rovinatým Dolním Bavorskem se za Mnichovem krajina Horního Bavorska zvlní a na obzoru se objeví Alpy. Po překročení hranic do Tyrolska je vlevo Kufstein – staré pohraniční město s mohutnou pevností. Dálnice vede údolím Innu sevřeným vysokými horami, míjí se hlavní město Tyrolska Innsbruck. Ve starobylém městě Landeck cesta pokračuje pořád proti proudu Innu do Švýcarska. Po průjezdu údolím Dolního a Horního Engadinu příjezd do Pontresiny a ubytování v hotelu Schweizerhof, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s vířivkou, saunou a párou. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Punt Muragl. Výjezd pozemní lanovkou na Muottas Muragl (2456 m n.m.), z vrcholu nejkrásnější pohled na celé údolí Horního Engadinu s jezery, masiv Bernina s ledovci a samozřejmě celý Svatý Mořic. Občerstvení je možné na vyhlídkové terase horské restaurace. Turistika po panoramatické horizontále až na Unterer Schafberg a dále až na Alp Languard (2330 m n.m.). Cestou nádherné výhledy na masiv Bernina a dole ležící údolí. Návrat lanovkou do Pontresiny. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do Silvaplany v údolí Engadin. Gondolovou lanovkou až pod vrchol Corvatsch (3303 m n.m.). Po vychutnání si panoramatických rozhledů na údolí Horního Engadinu s jezery návrat lanovkou na Murtel (2702 m n.m.). Turistický výstup do sedla Fuorcla Surlej (2755 m n.m.) s fantastickým výhledem na čtyřtisícový Piz Bernina. Návrat zpět na Murtel. Turistický sestup k horní stanici lanovky Furtschellas (2312 m n.m.). Cestou neustále výhledy na jezera Horního Engadinu. Návrat lanovkou a autobusem zpět do hotelu v Pontresině. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd směr průsmyk Bernina. Výjezd gondolovou lanovkou na Diavolezzu (2978 m n.m.). Turistický výstup na vrchol Munt Pers (3207 m n.m.). Z vrcholu bezprostřední panoramatický pohled na masiv Bernina se stejnojmenným nejvyšším vrcholem Piz Bernina (4049 m n.m.) a okolní ledovce. Na druhou stranu je vidět letecký pohled na průsmyk Bernina s jezerem Lago Bianco. Návrat lanovkou. Výjezd k jezeru Lago Bianco v průsmyku Bernina. Cestou zpět do hotelu krátká zastávka u vyhlídky na mohutný ledovec Morteratsch. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd do Svatého Mořice. Výjezd pozemní lanovkou přes Chantarellu na Corviglii (2486 m n.m.). Dále gondolovou lanovkou na vyhlídkový vrchol Piz Nair (3057 m n.m.). Z vrcholu panoramatický rozhled na Svatý Mořic, jezera Horního Engadinu a sněhobílý masiv Bernina. Po zážitku z rozhledu lanovkou zpět na Corviglii. Turistika po vyhlídkové trase Via Engiadina až na Alp Suvretta (2211 m n.m.). Po občerstvení pohodlný sestup k horní stanici Signalbahn. Návrat dolů lanovkou. Individuální prohlídka mondénního Svatého Mořice položeného u krásného horského jezera. Večer odjezd do ČR.

6. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
nulové výdaje.

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu