(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Tři země u Bodamského jezera a kraj Heidi

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 5denní zájezd s denními přejezdy
  • ubytování na jednom místě v hotelu 3*
  • 1 večeře a degustace vín s občerstvením v ceně
Poloha

Ubytování a rozmistění osob

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

Majestátný vrchol s jedinečným výhledem na okolní země

Gondolovou lanovkou (v kartě) vyjedeme do výšky 2.502 m, odkud se nám rozevře výhled současně do Švýcarska, Německa, Rakouska, Lichtenštejnska, Francie a Itálie. Na vrcholku se nachází panoramatická restaurace a více než 100 let i měřící stanice. Säntis, coby nejvyšší viditelný bod, nás bude provázet během celého putování kolem Bodamského jezera.

Popis
5denní poznávací zájezd s denními přejezdy

1. den
V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, přes Prahu a Plzeň do Rakouska. V podvečer přijedeme do hlavního města Vorlarlberska Bregenz, které se nachází přímo u břehu třetího největšího jezera ve Střední Evropě. Město vznikalo postupně kolem středověkého jádra a Martinské věže, která je symbolem města. Z toho také vychází současná silná stránka zemského hlavního města Vorarlberska, moderní architektura. Bregenz se stal centrem zájmu mezinárodní architektury. Své stopy zde zanechali takoví architekti jako Hans Hollein, Jean Nouvel a Peter Zumthor. Možná ještě důležitější než slavná jména je však samotný kroužek „Vorarlberských architektů“. Jejich rukopis – dřevo ve strohém moderním stylu – je viditelný už léta v celém okolí. Prohlédneme si také tzv. Jezerní scénu, která je dějištěm oper v letních měsících. Na okraji města v klidném prostředí nedaleko jezera se také ubytujeme. Cestou bude podáván oběd formou balíčku. Nocleh.

2. den
Snídaně. O břehy Bodamského jezera se dělí tři státy. My ale chceme vidět šest států, a proto vjedeme do Švýcarska a krásnou krajinou přijedeme pod vrchol majestátní hory Säntis. Gondolovou lanovkou (v kartě) vyjedeme do výšky 2 502 m, odkud se nám rozevře výhled současně do Švýcarska, Německa, Rakouska, Lichtenštejnska, Francie a Itálie. Na vrcholku se nachází panoramatická restaurace a více než 100 let i měřící stanice. Säntis, coby nejvyšší viditelný bod, nás bude provázet během celého putování kolem Bodamského jezera. Poté už budeme směřovat do nejtradičnější švýcarské vesnice Appenzell, kde se dříve na hlavním náměstí hlasovalo šavlemi, a věřte či nevěřte až do dnešních dnů zvednutím ruky. Projdeme se uličkami s malebnými dřevěnými domy a můžeme také navštívit místní folklórní muzeum se sbírkami výšivek, oděvů a ukázkami tesařských prací (v kartě). Ke Švýcarsku patří vlaky, a tak i my nasedneme v městečku Heiden, rodišti Henry Dunata, zakladatele Červeného kříže, na malý vyhlídkový vláček, který nás malebnou krajinou přiveze až do přístavního městečka Rorschach (v kartě), kde si necháme čas na kávu nebo skleničku a pozorování jachet a plachetnic na promenádě u jezera. Uvidíme i lázeňský domeček, který na kůlech vstupuje do jezera a také hrad Wartegg, dnes hotel, kam se uchýlila císařovna Zita se svým manželem po pádu monarchie. Po návratu do Bregenze budeme mít možnost vychutnat si ve svém volnu večeři na jezerní promenádě s výhledem na jezero nebo si vybrat některou z restaurací v centru města. Nocleh.

3. den
Po snídani se opět podíváme do Švýcarska. Lanovkou vyjedeme na vrchol Pardiel do výšky 1.633 m (v kartě) do nádherné oblasti Heidina kraje. Sotva někde zažijeme takovou mnohostrannost přírody a potkáme třeba sviště horského nebo kozorožce. Za jasného počasí se nám nabídne jedinečný panoramatický výhled až na Rheintal k Bodamskému jezeru, nebo až ke slavnému horskému hřebeni Churfirsten. Poté se projdeme malebnými uličkami lázní Bad Ragaz, které proslavily horké prameny objevené mnichy z místního kláštera již ve 13. století. A kdo by neznal osudy malého děvčátka z knihy Heidi děvčátko z hor, která byla přeložena do více než padesáti jazyků… Podíváme se spolu do vesničky Heididorf u Maienfeldu. Přeneseme se v čase zpět do švýcarského horského světa 19. století a navštívíme původní „Heidihaus“ (cca 14 CHF), dům dívenky Heidi, který je zařízen přesně podle předlohy z knihy, a prožijeme její příběh a osud její autorky Johanny Spyri, kterou tento kraj inspiroval k napsání světoznámého příběhu. Odpoledne se vrátíme přes Lichtenštejnsko k Bodamskému jezeru. Po návratu do Bregenzu vyjedeme gondolovou lanovkou na 1 064 m vysokou horu Pfänder (v kartě) a budeme mít možnost vidět nádherné panorama. Od švýcarských hor, přes Bodamské jezero, až k německé oblasti Allgäu a velikánům pohoří Bregenzského lesa. Z ptačí perspektivy uvidíme také jezerní scénu, kde se v létě pořádají opery přímo na jezeře. Možnost procházek nebo občerstvení v horské chatě i s nákupem sýrů nebo místní pálenky. Tento den nás bude očekávat společná večeře v místní restauraci. Nocleh.

4. den
Snídaně. Vydáme se po švýcarské straně jezera. Naší první zastávkou bude nejkrásnější „skanzen“ švýcarského středověkého města Stein am Rhein. Jako v pohádce se budeme cítit na Radničním náměstí, obklopeni nádhernými renesančními domy ze 16. století s arkýři a barevnými fasádami. Aby naše představa o životě v minulých staletích byla úplná, navštívíme Lindwurm muzeum (v kartě), stylově vybavený měšťanský dům. V salonu hraje klavír a stůl je svátečně prostřen. V chodbě se suší bylinky vedle čerstvě vypraveného a zavěšeného prádla. Uvidíme lněné haleny, právě tak jako elegantní šaty z 19. století. V Kreuzlingen – německé části Kostnice si vyfotíme kámen, kde byl upálen Mistr Jan Hus, a poté se již nalodíme i s naším autobusem na trajekt a budeme se těšit plavbou k protější německé straně jezera. Přivítají nás plazící se vinice na mírných svazích padající do jezera. Po připlutí do překrásného barokního městečka Meersburg budeme mít čas ochutnat některou z místních specialit a vybrat si z množství lákavých restaurací a venkovních zahrádek v labyrintu uliček s hrázděnými a malovanými domy. Můžeme si také zvolit, zda navštívíme středověký hrad (v kartě) nebo nový renesanční palác (v kartě), které jsou hlavními lákadly města. Abychom si užili i kouzlo pitoreskního městečka plného kaváren, hospůdek a předzahrádek s vonícími specialitami, zdržíme se až do odpoledních hodin. A nesmíme také zapomenout ochutnat Müller Thurgau – víno Bodamského jezera. Degustaci bude doprovázet také občerstvení zahrnující chuťovky z tohoto regionu. V pozdních večerních hodinách návrat do našeho hotelu. Nocleh.

5. den
Snídaně. S Bodamským jezerem rozloučíme jezerní perlou – město Lindau se nachází na ostrově a budeme žasnout nad jeho pitoreskní krásou. Nový maják z 19. století skýtá ohromující výhled na jezero a Alpy. Mramorový bavorský lev naproti je symbolem města. Ve svém volnu před odjezdem budeme mít dostatek času projít si náměstí a uličky s gotickými a renesančními domy s překrásnými freskami. Všude nás budou lákat kavárny a venkovní zahrádky k ochutnávce vína, piva, nebo výborného jídla. I nám se bude stýskat, že tuto překrásnou oblast u jezera opouštíme, ale čeká nás cesta domů… Do Plzně a Prahy přijedeme v podvečerních hodinách.

Poznámka
3 denní Bodensee Card cca 78 EUR, děti 9 - 15 let 48 EUR (zahrnuje vstupy, lanovky a vláček dle programu - lanovka Säntis, muzeum Alpenzell, muzeum Heiden, vláček do Rorschach, hrad a palác v Meersburg, lanovka Pardiel, lanovka Pfänder) - kartu je nutno objednat při sepsání cestovní smlouvy, ale hradit se bude na místě v EUR

Minimální výměna na vstupy
Předpokládaná částka na vstupy v případě zakoupení karty 15 CHF.

Poznávací zájezdy