(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Vlakem a lodí od Jungfrau až po Mont Blanc

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Jízdy Golden Panoramic Expressem a Mont Blanc Expressem spolu s plavbami po Thunském a Ženevském jezeře jsou pestrou mozaikou při poznávání Švýcarska. Uvidíte trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch a dostanete se až do Francie pod Mont Blanc. Z navštívených měst je každé samo o sobě pojmem – Interlaken, Montreux, Chamonix a Bern. Vydejme se společně na cestu.

Rychlý přehled
  • vstup do relaxační centra s bazénem, vířivkou a saunou zdarma
  • 2 noci s polopenzí v ceně
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis

5denní zájezd

1. den

Odjezd večer.

2. den
V noci průjezd Německem a Švýcarskem. Ráno okolo jezera mytického Vierwaldstättersee a podél jezer Sarnen a Lungern do průsmyku Brünig. Po sjezdu z průsmyku vede cesta kolem Brienzského jezera až do Interlaken. Prohlídka mondénních lázní mezi modrým Thunským a tyrkysovým Brienzským jezerem. Upoutají luxusní hotely a výhled na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch. Lodní výlet po Thunském jezeře až do Spiez. Z lodi krásné výhledy na okolní hory. Krátká prohlídka malebného městečka Spiez s mohutným hradem. Odjezd údolím Simmental do Zweisimmen. Nástup do populárního vlaku Golden Panoramic Express s panoramatickými vagony. Za okny se střídají malebná horská panoramata a rázovité horské vesničky s dominantními kostelíky. Poté vlak přejede do alpinského prostředí Pays-d’Enhaut ve frankofonním Švýcarsku. Po projetí tunelu u Jamanu se rázem ocitne v subtropickém klimatu Ženevského jezera. Při sjezdu do Montreuxse otvírají stále nové pohledy na jezero a okolní vinice. Krátká prohlídka luxusního Montreux a výjezd do Leysin na nádherné horské terase. Ubytování v hotelu Central Residence nebo Alpine Classic, vstup do relaxační centra s bazénem, vířivkou a saunou zdarma. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do Martigny v údolí Rhony. Nástup do Mont Blanc Expressu. V panoramatickém vagonu si vychutnáte průjezd divokými soutěskami, malebnými horskými vesničkami a vše je korunováno výhledy na nejvyšší alpský masiv Mont Blanc. Vlak cestou střídá napájení z trolejí i kolejí. Ve stanici Le Chatelard přestoupíte do autobusu, který pojde až do Chamonix. V Chamonix přestup na ozubnicovou železnici. Červený vlak uvedený do provozu v roce 1909 vystoupá během 20 minut až do stanice Montenvers (1913 m n.m.). Z vyhlídkové plošiny je krásný pohled na severní stranu masivu Grandes Jorasses a ledovec Mer de Glace – největší francouzský ledovec. Poté sjedete gondolovou lanovkou nad ledovec Mer de Glace a po schodech sestoupíte až k ledovci. Při návštěvě Ledovcové jeskyně se dostanete přímo do nitra ledovce. Po návratu zpět gondolovou lanovkou projdete kolem legendárního hotelu Montenvers k stálé expozici Glaciorium zabývající se výzkumem ledovců. Před odjezdem navštívíte také muzeum horských krystalů Galerie des Cristaux. Návrat ozubnicovou železnicí do Chamonix a prohlídka populárního horského střediska. Odjezd autobusem přes průsmyk Col de la Forclaz zpět do Švýcarska. Při počátku výjezdu do Leysin se v plné kráse zaskví hrad Aigle uprostřed vinic. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do vinařského Lutry na břehu Ženevského jezera, procházka úzkými uličkami a nádhernou pobřežní promenádou. Lodní výlet po Ženevském jezeře až do Montreux, z lodi nádherné pohledy na oblast Lavaux s terasovými vinicemi patřící mezi světové dědictví UNESCO, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Procházka po Montreux s luxusními hotely. Město bývalo místem častého pobytu skupiny Queen, proto na promenádě stojí socha Freddieho Mercuryho. Vycházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux až k mohutnému vodnímu hradu Chillon. Prohlídka hradu a odjezd do Bernu - hlavního města Švýcarska. Prohlídka historického centra města, které je chráněnou památkou UNESCO. Město obklopuje ze tří stran řeka Aare. Typické jsou ulice s podloubím podél starobylých domů a zdobené kašny, upoutá také hodinová věž s orlojem. Největší dominantou je gotická katedrála s novogotickou věží, která je nejvyšší ve Švýcarsku. Pozoruhodné jsou i mohutná budova švýcarského spolkového parlamentu a budova Švýcarské národní banky. Po prohlídce odjezd do ČR.

5. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
výměna na lanovky a lodě: 82 CHF + 39 EUR.


Poznávací zájezdy