(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Zájezd pod nejvyšší horu Evropy Mont Blanc.

Rychlý přehled
  • cesta tam bez nočního přejezdu
  • ve Švýcarsku polopenze v ceně
Trasa
  • Mulhouse
  • Fribourg
  • Ženevské jezero
  • Aigle
  • Martigny
  • Sion
  • Chamonix
  • Aiguille du Midi

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Výjezd nejvýše položenou evropskou lanovkou na Aiguille du Midi 3842 m. n. m.

Z vrcholu budeme v němém úžasu pod nejvyšším vrcholem Evropy Mont Blanc v panoramatickém výhledu 360° obdivovat celé francouzské, švýcarské i italské Alpy. V roce 1955 byla vybudována lanovka, která dodnes drží světový rekord v nejvyšším převýšením. Výchozí bod lanovky se nachází v nadmořské výšce 1035 m odtud pokračuje do stanice Plan de l'Aiguille ve výšce 2317 m a poté do nejvyššího bodu ve výšce 3777 m. Cesta dále pokračuje výtahem na vrchol hory (3842 m) kde se nachází vyhlídková plošina. Výstupní stanice lanovky na Aiguille du Midi je východiskem pro jednu ze čtyř výstupových tras na nedaleký Mont Blanc.

Popis
6denní poznávací zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem. K večeru ubytování v nejjižněji položeném alsaském městě Mulhouse, nedaleko švýcarských hranic. Procházka historickým centrem. Nocleh.

2. den
Snídaně. Přejezd do centrálního Švýcarska. Prohlídka středověkého města Fribourg (UNESCO), kde se po staletí mísí německá a francouzská kultura. Procházka historickým centrem společně s návštěvou gotické katedrály sv. Mikuláše, jejíž 74 metrů vysoká věž osazená 13 starobylými zvony nabízí nádherný výhled na celé město. Odjezd k Ženevskému jezeru
lemovanému malebnými vinicemi (oblast Lavaux na seznamu UNESCO). Krátká zastávka v městečku Aigle
s charakteristickým hradem uprostřed vinic. Odjezd na ubytování v hotelu Les Fontaines v průsmyku Col des Mosses. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Průjezd kantonem Wallis - nejprve údolím řeky Rhony a následně stoupání až do průsmyku sv. Bernarda (2473 m n.m.) na hranici mezi Švýcarskem a Itálií. V samotném průsmyku mniši v minulosti vybudovali hospic jako útočiště pro poutníky a pro práci v horách vyšlechtili psí plemeno bernardýnů, tolik typické pro Švýcarsko. Cestou zpět zastávka v historickém Martigny, které se pyšní dodnes dochovaným amfiteátrem z dob římského osídlení, návštěva významné výstavní galerie Pierra Gianadda a také místního muzea bernardýnů. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do walliské vesničky Fiesch a odtud lanovkou do horského střediska Fiescheralp a následně až na Eggishorn (2869 m n.m.), odkud je nádherný výhled na nejdelší evropský ledovec Aletsch (UNESCO) a okolní čtyřtisícovky. Lanovkou zpět do údolí a poté návštěva Sionu, hlavního města kantonu Wallis. Prohlídka historického centra včetně opevněného kostela sv. Valérie tyčícího se na vrcholku nad městem. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd do francouzského Chamonix pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc. Následuje výjezd nejvýše položenou evropskou lanovkou na Aiguille du Midi (3842 m n.m.), odkud se nabízí nádherný panoramatický výhled na Mont Blanc a okolní francouzské, švýcarské a italské Alpy. Večer odjezd do ČR.

6. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
60 CHF + 30 EUR.

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu