(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Kyjev s návštěvou Černobylu

Ukrajina, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Rychlý přehled
  • 7denní zájezd
Trasa

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
7denní zájezd

1. den
Odjezd z ČR ráno/dopoledne s nočním přejezdem Slovenska na Ukrajinu.

2. den
Přejezd Ukrajiny, dopoledne příjezd do Žitomiru, procházka městem, návštěva Koroljova muzea kosmonautiky, ubytování, nocleh v hotelu.

3. den
Snídaně. Odjezd do Kyjeva (UNESCO). Bulvár Tarase Ševčenka, přes Besarabské náměstí, po bulváru Kreščatyk, vzpomínka těžkého poválečného stalinismu ve městě, místo setkávání muzikantů a jiných umělců o víkendových večerech. Monumentální socha Rodina Mať (Matka vlast), náměstí Majdan Nezávislosti, kde v roce 2013 začala pro Ukrajince tzv. Revoluce důstojnosti, dále budova Nejvyšší rady Ukrajiny, Marynského park a palác, Náměstí Slávy, Náměstí a klášter sv. Michala, Katedrálu sv. Sofie – pravoslavný chrám z 11. st. Poté nás čeká „kyjevský Montmartre“ – kopec, kam vede Andrejevskij spusk (Andrejevský úvoz) – klikatá ulice plná malířů a prodavačů suvenýrů a neopomeneme jeden ze symbolů Kyjeva – pravoslavný barokní Chrám sv. Ondřeje, ubytování, nocleh v hotelu.

4. den
Snídaně. Odjezd do Černobylu. Vstup do Černobylu povolen pouze osobám od 18 let. Vstup do vysídlené zóny přes kontrolní vstupní bod Dityatki, bezpečnostní kontrola a instruktáž o pobytu „v zóně“, podepíšeme prohlášení o svém zdravotním stavu. Okružní prohlídka po trase – město Černobyl - památník „Těm, kteří zachránili svět“, deaktivovaný „Červený les“, přes kontrolní stanoviště Lelev s dozimetrickou kontrolou ke zbytkům budov v obcích Zalesy a Kopači, Pripjať – město opuštěné obyvateli během 24 hodin; nikdy neotevřený zábavný park s ruským kolem; dále budova výkonného výboru města – prvního velitelství pro likvidaci následků havárie, hotel Polissija – řídící středisko pro provoz vrtulníků nad troskami 4. reaktoru, nemocnice; vyhlídka na nový sarkofág čtvrtého bloku, tajné město Černobyl 2: obří radarové antény DUHA-1, které sloužily k zabezpečení funkčnosti antény pro sledování balistických raket, technika a roboti, podílející se na hašení požáru po výbuchu. Oběd v místní restauraci – zaručena ekologická čistota potravin. Ze zóny přes kontrolní bod Dityatki, dozimetrická kontrola a odjezd do Kyjeva, nocleh v hotelu.

5. den
Snídaně. Odjezd na plavbu výletní lodí (1hod) po řece Dněpr, návštěva Pyrohovo - Muzeum lidové architektury (skanzen), stavení ze všech oblastí Ukrajiny. Po prohlídce odjezd do města Lvov, zastávka u zříceniny hradu Korets, po příjezdu ubytování a nocleh v hotelu.

6. den
Snídaně. Pěší prohlídka Lvova (UNESCO). Navštívíme Tržní náměstí, kde všechno dýchá historií: radnice, Italský dvůr, latinská katedrála, Kaple Boimov ze 17. st., která se považuje za Sixtínskou kapli východní Evropy, tajemná Arménská katedrála a nádvoří, dominikánský klášter a Katedrála Božího těla, lékárna (nejstarší existující lékárna ve Lvově), Prospekt Slobody – hlavní ulice města, Divadlo opery a baletu – jedno z nejkrásnějších divadel v Evropě, poté individuální volno ve městě, odpoledne odjezd do ČR, noční přejezd.

7. den
Dopoledne/v poledne příjezd do ČR.

Minimální výměna na vstupy
v přepočtu cca 20 EUR.

Poznávací zájezdy
Ukrajina - LastMinute
Ceny za osobu