(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Podkarpatská Rus, Moldavsko a Rumunsko - bus

Ukrajina, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Okruh po třech zemích, které nepatří mezi obvyklé turistické cíle. Divoká a krásná krajina rozlehlých lučnatých plání Polonin, hlubokých lesů i krajina Nikoly Šuhaje a Eržiky. Toulání s kratšími pěšími výlety a koupáním v Černém moři. Muzea, památky, opevněné horské kláštery, rázovitý folklor, historická transylvánská města. Česká komunita v Moldavsku. Hlavní město Moldavska - Kišiněv. V Evropě zcela unikátní vinné sklepy v Cricově, ochutnávky vín. Evropské unikum - delta Dunaje. Nejznámější rumunský hrad Bran a Sighişoara, rodné město hraběte Drakuly.

Rychlý přehled
 • 15denní zájezd
Trasa
 • Užhorod
 • Volovec
 • Koločava
 • Černivci
 • Iaşi
 • Orhei Vechi
 • Tiraspol
 • Huluboaia
 • Histria
 • Bran
 • Brašov

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
15denní zájezd

1. den
Odjezd přes Slovensko na Ukrajinu. Prohlídka hlavního města bývalé Podkarpatské Rusi a dnešního „Zakarpatí“ - Užhorodu: historické centrum s hradem, původní synagoga, budova županátu, bývalá budova zemského sněmu a skanzen rusínské kultury. Přejezd do okolí Volovce pod poloninu Boržava. Procházka k nádhernému, stupňovitému vodopádu Šipot.

3. den
Přejezd do Koločavy: muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, starý řeckokatolický dřevěný kostel sv. Ducha s hroby českých četníků. Možnost občerstvení v místní Četnické stanici. Výstup kolem salaší do lučnatého sedla Prislop pod horu Strimba (1719 m). Panoramatické výhledy na celou kotlinu a sousední poloniny.

4. den
Přejezd na úpatí Karpat do historické metropole Bukoviny Černivci: komplex Černovické univerzity (UNESCO, dříve sídlo biskupů), Rynek s radnicí, Opilý kostel sv. Mikuláše. Hranice Rumunska. Velkolepý malovaný klášter Sucevita (UNESCO) harmonicky zasazený do okolní přírodní scenérie, kde je zobrazen jedinečný výjev Žebřík ctnosti a nádherný Rodokmen Kristův. Sixtinská kaple východu - Voronet (UNESCO): jeden z nejstarších malovaných kláštěrů v oblasti s působivými freskami z 16. století. Hospodářské a kulturní centrum Rumunska - Iaşi: prohlídka centra, náměstí Sjednocení, Národní divadlo, kostel Tří hierarchů aj.

6. den
Dokončení prohlídky města Iaşi a přejezd do Moldávie. Pravoslavný klášter a bývalé sídlo moldavského biskupa - Căpriana. Busem do hlavního města Moldávie - Kišiněv: Vítězný oblouk ve tvaru pěti opřených pušek, katedrála Zrození páně se zvonicí na náměstí Vítězství, široké bulváry, městské parky, muzea.

7. den
Cricova: prohlídka vyhlášených vinných sklepů vytesaných ve skalách do délky 60 km. Jedna z nejpůsobivějších moldavských památek - Orhei Vechi: skalní klášter vybudovaný nad řekou Răut. Klášterní areál Curchi s nejvyšší katedrálou na území Moldavska.

8. den
Výlet do samozvané Podněsterské republiky. Hlavní město Tiraspol ležící na východním břehu Dněstru: „skanzen“ Sovětského svazu, Suvorovovo náměstí se sochou zakladatele města, katedrála Narození Páně, Památník slávy aj. Město spojené s Podněsteřím jen širokým mostem - Bender: stará turecká pevnost, Leninova třída aj.

9. den
Huluboaia (Holubinka) - jediná vesnice v Moldavsku s českým obyvatelstvem, kde prožijete pravý návrat do minulosti. Místo aut zde potkáte povozy s koňmi či dobytek přecházející silnici, místní pěstují vlastní víno a udržují české zvyky. Přesun do Rumunska.

10. den
Výlet lodí do delty Dunaje, jedinečné biosférické rezervace (UNESCO) a ráje ornitologů: 300 druhů ptáků, 100 druhů ryb, krásná flóra, rybářské vesnice… Antické město Histria: návštěva vykopávek, bazilika i římské lázně. Odpočinek a relaxace na plážích Černého moře. Noční přejezd do Karpat.

12. den
„Drakulův“ Bran - nejproslulejší hrad Transylvánie. Starobylý horský Brašov (Kronstadt). Pěší výlet v jednom z nejnavštěvovanějších pohoří Rumunska - Bucegi. Lanovkou na Babele, nádherný skalní útvar - Babelská sfinga (2216 m) i památník 1. světové války.

14. den
Drakulovo rodiště - Sighişoara: opevněný středověký hrad s městským jádrem (UNESCO). Kluž s neporušeným historickým centrem. Nocleh v hotelu, brzy ráno odjezd, přes Maďarsko domů.

Minimální výměna na vstupy
140 EUR

Poznávací zájezdy
Ukrajina - LastMinute
Ceny za osobu