(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

7denní poznávací zájezd

Rychlý přehled
Trasa
  • Amsterdam
  • Durham
  • York
  • Liverpool
  • Chester
  • Oxford

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
7denní poznávací zájezd

1. den
Odjezd ve večerních hodinách, přejezd přes Německo do Holandska.

2. den
Dopoledne prohlídka Amsterdamu s průvodcem nebo individuální volno. Odpoledne přejezd do přístavu, nalodění na trajekt, ubytování v kajutách, noční plavba do Newcastlu.

3. den
Ráno připlutí do severní Anglie. Návštěva středověkého městečka Durham, prohlídka katedrály, která je považována za jeden z nejkrásnějších příkladů normanského slohu v Evropě (UNESCO). Průjezd vřesovištěm North York Moors do Whitby – přímořského městečka známého z románu Drákula, s opatstvím usazeným vysoko nad mořem. Na závěr přímořské lázeňské letovisko Scarborough, zde nocleh v hotelu.

4. den
Snídaně, poté prohlídka Yorku, nezaměnitelného města, kde se dochovaly původní hrázděné měšťanské domy. Jejich kouzlo umocňuje York Minster, největší gotická katedrála v severní Evropě. Odpoledne přesun do Liverpoolu, kde vás čeká program ve znamení nejslavnější anglické kapely Beatles. Projdete se po slavné Mathew Street, vyfotíte se u sochy Johna Lennona a prohlédnete si Zeď slávy. Večer možnost návštěvy některé z typických anglických či irských hospůdek v proslulé čtvrti Cavern Quarter. Nocleh v hotelu.

5. den
Snídaně. Celodenní program v Liverpoolu, návštěva Albertových doků. Zde si přijdou na své nejen fanoušci Beatles, ale také obdivovatelé Titanicu. Liverpool byl domovským přístavem této slavné zaoceánské lodi, je zde námořní muzeum Merseyside Maritime Museum, které vám odhalí něco z historie této slavné lodi této slavné lodi. Možnost návštěvy muzea The Beatles Story, dále British Music Experience, kde se dozvíte nejen o Beatles, ale také o slavných hudebnících jako byl David Bowie, Freddie Mercury anebo Rolling Stones. V muzeu jsou k vidění i kostýmy a hudební nástroje slavných hudebníků. Večer v případě zájmu návštěva repliky nejslavnějšího rockového klubu v Anglii – The Cavern Club, kde Beatles začínali. Nocleh v hotelu.

6. den
Snídaně. Prohlídka města Chester, jedno z nejlépe zachovalých historických měst Anglie. Odpoledne prohlídka Oxfordu, kde vás při procházce mezi jednotlivými college určitě nadche starobylá atmosféra slavné univerzity. Můžete na vlastní oči vidět a projít si velkolepou Christ Church College, kde se inspirovali mimo jiné i tvůrci filmu o Harry Potterovi. Přejezd na ubytování, nocleh v hotelu.

7. den
Snídaně, ráno trajekt do Francie, tranzit Belgií a Německem, návrat kolem půlnoci.

Minimální výměna na vstupy
50 GBP.

Poznávací zájezdy
Velká Británie - LastMinute
Ceny za osobu