(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Normanské ostrovy - Jersey (a Guernsey) - letecky

Velká Británie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Letecký zájezd na Normanské ostrovy v průlivu La Manche nedaleko francouzského pobřeží. Jediné území Spojeného království, které bylo za 2. světové války okupováno Němci. Nevelké rozlohou, avšak s mnoha lákadly jak přírodními, tak historickými, o atmosféře „staré dobré Anglie“ ani nemluvě. Velkolepé útesy, písečné pláže, staré hrady, bílé majáky, jedinečné prehistorické památky i vyhlášená pohostinnost ostrovanů.

Rychlý přehled
  • 8denní zájezd
Trasa
  • Jersey Airport
  • záliv St. Ouen´s Bay
  • St. Helier
  • hrad Mont Orgueil
  • záliv Grouville
  • hrad Grosnez

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
8denní zájezd

1. den
Odlet z Prahy. Přílet na Jersey, největší ze šesti Normanských ostrovů. Transfer z letiště a ubytování. Nocleh.

2. den
Snídaně. Jersey – západní pobřeží. Exkurze na levandulové farmě. Vycházka po západním pobřeží: přes duny Les Blanches se vzácnou květenou k zálivu St. Ouen´s Bay a k majáku Corbiére (1873). Záliv St. Brelade´s Bay, gotický kostel s freskami, románská kaple Fisherman´s Chapel. Nocleh.

3. den
Snídaně. Jersey - jih. Jersey War Tunnels - autentická připomínka okupace ostrovů za 2. sv. války, muzeum s osobními příběhy obyvatel ostrovů. Hlavní město St. Helier s viktoriánským koloritem, městská a rybí tržnice s bohatými dary moře, historická i moderní architektura, parní hodiny, jachetní přístav. Pěšky či obojživelným vozidlem po mořském dně na hrad Elizabeth Castle na skalnatém ostrůvku. Nocleh.

4. den
Snídaně. Jersey - východní a severovýchodní pobřeží. Středověký hrad Mont Orgueil na skalnatém ostrohu: výhledy na pobřeží Normandie a záliv Grouville, kde se pěstují ústřice. Dolmen de Faldouet - jeden z nejpůsobivějších neolitických hrobů postavený před 6000 lety. Kouzelná zátoka Bouley Bay s pláží, výhledy na skalnaté pobřeží, pěšky podél pobřeží k zátoce a vesničce v Rozel Bay. Nocleh.

5. den
Snídaně. Jersey - severní pobřeží. Přírodní kráter ve skále Devil´s Hole, strmé útesy, skvělé výhledy na skalnaté pobřeží. Vinařské středisko La Mare Vineyards s možností prohlídky s průvodcem, ochutnávky vína a místních specialit. V letních měsících „vřesem oděný“ výlet z L´Etacq ke hradu Grosnez ze 14. stol., útes „Věžička“ a zátoka Plemont Bay s červenozlatým pískem. Nocleh.

6. den
Jersey, *Guernsey. Snídaně. Individuální volno, samostatný pobyt u moře a vycházky do okolí. *Fakultativně celodenní výlet lodí na sousední ostrov Guernsey (1790 Kč): Hlavní město St. Peter Port, považované za nejkrásnější evropský přístav. Dominanta přístavu a obranný prvek - hrad Cornet. Domky z červené a modré žuly s bíle orámovanými okny, zahrady s hortensiemi a růžemi. Dům Hauteville House, v němž ve vyhnanství žil Victor Hugo a kde napsal Bídníky či Dělníky moře. Zajímavý interiér domu navrhl sám slavný spisovatel. Nocleh.

8. den
Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Příplatky u průvodce
Navíc vstup na hrad Cornet 10.50 GBP na fakultativním výletu na ostrov Guernsey.

Minimální výměna na vstupy
cca 100 GBP

Poznávací zájezdy
Velká Británie - LastMinute
Ceny za osobu