(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Skotsko - Grand Tour, Military Tattoo a Orkneye - letecky

Velká Británie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd spojený s návštěvou nejznámějších míst

Rychlý přehled
 • 8denní poznávací zájezd
Trasa
 • St. Andrews
 • Edinburgh
 • Stirling
 • Loch Lomond
 • Rannoch Moor
 • Ben Nevis
 • Eilean Donan Castle
 • Loch Ness
 • Thurso
 • Orkmeye
 • Standing Stones Stenness

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
7denní zájezd

1. den
Odlet z Prahy do Edinburghu (nízkonákladovou společností), kde se přidáte ke skupině autobusového zájezdu. Odpoledne návštěva palírny whisky v Glenkinchie. V podvečer zastávka u Rosslyn Chapel – krásná kaple z 15. století, údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda). Ubytování v okolí Edinburghu.

2. den
Ráno vyrazíme do mekky golfu, městečka St. Andrews na východním pobřeží Skotska. Budete moci obdivovat pozůstatky velkolepé katedrály z 12. století, i se projít po nejstarším a nejproslulejším golfovém hřišti. Návštěva královského Edinburghu. Procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo. Nocleh.

3. den
Jeden z nejkrásnějších hradů ve Skotsku – hrad Stirling a krátká návštěva u památníku skotského hrdiny Williama Wallace. Poté zamíříme do malebné části Skotska – Trossachs s řadou krásných jezer, jedno z nejkrásnějších skotských jezer Loch Lomond. Průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Nenáročná turistická vycházka (cca 1,5 hodiny, dle aktuálního počasí) do tzv. Ztraceného údolí. Odpoledne dorazíme k zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska – Ben Nevis. Ubytování v oblasti Fort William.

4. den
Městečko Fort William a dále pak můžete vyrazit vlakem Harryho Pottera přes proslulý Glenfinnanský viadukt do městečka Mallaig (ostatní, tuto cestu absolvují po jiné trase autokarem, při této cestě krátká zastávka v městečku Arisaig, bývalém výcvikovém středisku speciálních jednotek, u památníku československých vojáků bojujících v Británii). Odpoledne návštěva jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších skotských středověkých hradů Eilean Donan Castle. Ubytování, večeře, nocleh.

5. den
Ráno zamíříme k jezeru Loch Ness. Zastavíme se u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Odtud zamíříme dále na sever Skotska. Krátká zastávka v městečku Inverness. Návštěva města Thurso, nejsevernějšího města britského kontinentu, procházka starým městem, podél pobřeží po Victoria Walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu. Nocleh.

6. den
Celodenní fakultativní výlet na souostroví Orkneye, které je úchvatné především pro své rozeklané skalnaté pobřeží, ptačí rezervace a megalitické památky. Z přístavu John Groats trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Autokarový okruh po ostrově, během nějž postupně navštívíte či uvidíte: Scapa Flow – proslulou námořní základnu britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italskou kapli – zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. Kirkwall – hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou. Skara Brae – unikátně dochované město z doby bronzové, pohřbené pod nánosy písku. Standing Stones Stenness – unikátní „stojící kameny“, megalitická památka. Ring of Brodgar – kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem. Noční přejezd do jižní části Skotska.

7. den
Ráno odlet z Edinburghu zpět, přílet do Prahy kolem poledne.

Minimální výměna na vstupy
90 GBP.

Poznávací zájezdy