(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Skotsko - Grand Tour, Military Tattoo a Orkneye

Velká Británie, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd spojený s návštěvou nejznámějších míst

Rychlý přehled
 • 10denní zájezd
Trasa
 • Amsterdam
 • Newcastle
 • Rosslyn Chapel
 • St. Andrews
 • Edinburgh
 • Stirling
 • Loch Lomond
 • Rannoch Moor
 • Ben Nevis
 • Eilean Donan Castle
 • Loch Ness
 • Thurso
 • Orkmeye
 • Standing Stones Stenness
 • Jedburgh
 • Newcastle

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
10denní zájezd

1. den
Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd do Holandska.

2. den
Příjezd do Amsterdamu, krátká prohlídka centra. Doba zastávky v Amsterdamu závisí na dopravní situaci během tranzitu z ČR. Nalodění na večerní trajekt do Newcastle. Ubytování a nocleh.

3. den
Dopoledne vylodění v Newcastlu. Cesta do oblasti Edinburghu. Odpoledne návštěva palírny whisky v Glenkinchie. V podvečer zastávka u Rosslyn Chapel – krásná kaple z 15. století, údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda). Ubytování v okolí Edinburghu.

4. den
Ráno vyrazíme do mekky golfu, městečka St. Andrews na východním pobřeží Skotska. Budete moci obdivovat pozůstatky velkolepé katedrály z 12. století, i se projít po nejstarším a nejproslulejším golfovém hřišti. Návštěva královského Edinburghu. Procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo. Nocleh.

5. den
eden z nejkrásnějších hradů ve Skotsku – hrad Stirling a krátká návštěva u památníku skotského hrdiny Williama Wallace. Poté zamíříme do malebné části Skotska – Trossachs s řadou krásných jezer, jedno z nejkrásnějších skotských jezer Loch Lomond. Průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Nenáročná turistická vycházka (cca 1,5 hodiny, dle aktuálního počasí) do tzv. Ztraceného údolí. Odpoledne dorazíme k zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska – Ben Nevis. Ubytování v oblasti Fort William.

6. den
Městečko Fort William a dále pak můžete vyrazit vlakem Harryho Pottera přes proslulý Glenfinnanský viadukt do městečka Mallaig (ostatní, tuto cestu absolvují po jiné trase autokarem, při této cestě krátká zastávka v městečku Arisaig, bývalém výcvikovém středisku speciálních jednotek, u památníku československých vojáků bojujících v Británii). Odpoledne návštěva jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších skotských středověkých hradů Eilean Donan Castle. Ubytování, večeře, nocleh.

7. den
Ráno zamíříme k jezeru Loch Ness. Zastavíme se u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Odtud zamíříme dále na sever Skotska. Krátká zastávka v městečku Inverness. Návštěva města Thurso, nejsevernějšího města britského kontinentu, procházka starým městem, podél pobřeží po Victoria Walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu. Nocleh.

8. den
Celodenní fakultativní výlet na souostroví Orkneye, které je úchvatné především pro své rozeklané skalnaté pobřeží, ptačí rezervace a megalitické památky. Z přístavu John Groats trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Autokarový okruh po ostrově, během nějž postupně navštívíte či uvidíte: Scapa Flow – proslulou námořní základnu britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italskou kapli – zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. Kirkwall – hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou. Skara Brae – unikátně dochované město z doby bronzové, pohřbené pod nánosy písku. Standing Stones Stenness – unikátní „stojící kameny“, megalitická památka. Ring of Brodgar – kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem. Noční přejezd do jižní části Skotska.

9. den
Ráno zastávka v hraničním městečku Jedburgh, v kterém pobývala i Marie Stuartovna. Dopoledne prohlídka centra města Newcastle, možnost návštěvy normanského hradu Castle Keep či prohlídka katedrály sv. Nicholase. Odpoledne nalodění na trajekt, ubytování v kajutách. Noční plavba.

10. den
Dopoledne vylodění v Amsterdamu. Návrat v pozdních večerních hodinách.

Poznámka
2lůžková kabina na vyžádáni v CK.

Minimální výměna na vstupy
90 GBP.

Poznávací zájezdy
Velká Británie - LastMinute
Ceny za osobu