(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Itálie map

Kouzelná dovolená - Itálie

Moře, slunce, historie i umění

Země plná moře, slunce, umění, lásky, přátelských a temperamentních lidí, dobrého jídla a pití. Horské masívy, jezera, ostrovy, pobřeží několika moří a ohromné množství historických památek vytváří neodolatelnou kombinaci, která Itálii dopomohla k pozici jedné z turisticky nejnavštěvovanějších zemí na světě. Italské břehy omývá na východě Jaderské, na jihu Jónské moře a Středozemní moře, na západě Tyrhénské a Ligurské moře. Jaderské a Jónské moře od sebe odděluje město Santa Maria di Leuca v kraji Salento - v samém podpatku "italské boty". Přímořská letoviska praskají ve švech v červenci a především v srpnu, zatímco v červnu a září tu potkáte méně výletníků, a přitom jim počasí stále přeje. Právě horkost a suchost hlavně velkých a větších italských měst v srpnu a také forma jakýchsi celozávodních dovolených vylidní italská města a zahltí každoročně přímořská letoviska. I když Italové ví, že za dovolenou v srpnu zaplatí dvakrát tolik, nic je nezastaví. Poslední týden v srpnu je už na leckterých místech levnější, začátek září je potom několikrát levnější než zmiňovaný srpen. Každopádně z června nemusíte mít obavu, od začátku června je už i v severní Itálii velmi teplo a voda už začíná mít příjemné teploty.

Lyžařský ráj

V zimním období je sever Itálie skutečným lyžařským rájem - to si asi pomyslí každý milovník zasněžených plání, který zavítá do italských Alp. Z tohoto důvodu počet českých turistů v této oblasti každoročně stoupá a Itálie nabírá na oblíbenosti víc a víc. Mezi největší lákadla patří snadná dostupnost z naší republiky, v převážné většině případů vysoce kvalitní ubytování, nadprůměrný standard mimolyžařských služeb a v neposlední řadě výborné lyžování s téměř zaručeným slunečným počasím a kvalitním sněhem. Skiareály se pyšní skvěle upravovanými sjezdovkami a moderními přepravními zařízeními s vysokým procentem kabinových a sedačkových lanovek. Pro volbu Itálie, jako cíle Vaší zimní dovolené, hovoří také fakt, že poskytované služby i v nejprestižnějších lyžařských oblastech jsou za rozumnou cenu. Příjemná je také možná volba mezi hotelovým a apartmánovým ubytováním.

Počasí

Italské počasí splní sen těm, kteří cestují za mořem. Léto je zde teplé a většina letních dnů je prosluněna. Proto máte obrovskou šanci zažít letní dovolenou plnou slunečných paprsků a moře s příjemnou teplotou. Těm, kteří cestují do Itálie v zimě za lyžováním, místní klima opět uštědří přesně to, co si přejí. Zimní letoviska Itálie jsou proto čím dál víc poptávaná.

Italská kuchyně – ráj labužníků

Italská kuchyně je pestrá, nápaditá, chutná, zdravá a bez pochyb velice oblíbená nejen v Evropě, ale i celosvětově. Tolik superlativ a ani jedno nelže. Základem jsou zejména těstoviny (pasta) na stovky různých způsobů, nejznámější jsou špagety. Pestrou paletu dále tvoří rizota, různé druhy masa a ryb a v neposlední řadě pizza. Vyhlášená je také italská zmrzlina a samozřejmě gastronomický koncert uzavírají tolik známá a vyhledávaná italská vína. Takový koncert si málokterý labužník nechá utéct.

To nejlepší z Itálie v naší nabídce

Připravili jsme pro Vás bohatou nabídku zajímavých destinací oné pomyslné italské boty. Zde několik z nich. Benátský záliv ( severní Itálie ) - je omýván průzračným Jaderským mořem. Mezi nejznámější střediska naší nabídky patří Bilione, Caorle, Lido di Jesolo, Lignano nebo Rosolina Mare. Všechna střediska v této oblasti mají široké a udržované písečné pláže, jsou velice vhodná pro pobyty rodin s dětmi. Za historií se můžete vypravit do známých měst – Benátek, Verony, Padovy, Vicenzy, Bologni, Ferrary, Ravenny a ministátu San Marina. Oblast Emilia Romagna – to je zejména středisko Riminni, jehož jméno, i díky lázním, zní světem turismu již téměř sto let. Na pomyslné ostruze italské boty leží oblast Gargáno. Je součástí kraje Puglia s hlavním centrem Foggia. Celý poloostrov je dnes chráněnou krajinnou rezervací. Městečka Rodi Garganico, Peschici, San Menaio či Vieste dýchnou na své návštěvníky atmosférou staré dobré Itálie. Region Kalábrie je nejjižnější část italské pevniny a je nazýván perlou dvou moří. Jižní pobřeží je omýváno Jónským mořem, západní pobřeží mořem Tyrhénským. Obě mají nenapodobitelnou tyrkysovou barvu a patří mezi nejčistší a nejteplejší v Evropě. Malebné pláže s jemným pískem lemované romantickými skalisky jsou nejžádanější z oblasti Středomoří. Život zde je pomalý, poklidný a dekorovaný spoustou památek z dob starých tisíce let. Turistická střediska jako Briatico, Marina di Zambrone, Paola, Scalea, Sibari či Tropea si Vaši pozornost určitě zaslouží. Kampánie je oblast rozprostírající se v okolí Neapole a kromě pevniny k ní patří také světoznámé ostrovy Ischia a Capri. Díky velmi příznivému počasí byla tato oblast hustě osídlena již odpradávna a proto se zde odchovalo obrovské množství historických monumentů. Nabízíme i další oblasti Itálie. Regiony Abruzzo, Toskánsko, oblast Palmová riviéra, ostrovy Ischias a Sicílie a mnoha dalších najdete v naší nabídce.

Poznávací zájezdy do Itálie

Pro Vás, kdo se rádi touláte po místech kde se psala historie lidstva, máme pro letošní sezonu připravenou řadu poznávacích zájezdů do Itálie: Antika a renesance, Benátky, Florencie a Řím či Ligurská riviéra, Kouzelné zahrady Benátska a Paládiovy vily či Po stopách Karla IV, Neapolský záliv a řadu dalších zajímavých výprav. Jejich bohatý program naleznete v naší nabídce poznávacích zájezdů pro letošní sezonu.

Střediska

Severní Itálie je omývána průzračným Jaderským mořem, na jehož pobřeží leží velké množství menších či větších přímořských letovisek, ze kterých si musí vybrat opravdu každý.Všechna letoviska v této oblasti mají široké a udržované písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Jsou vhodná pro pobyty rodin s dětmi, pro něž jsou k dispozici vodní parky a další atrakce. Za historií se můžete vypravit do známých měst – Benátek, Verony, Padovy, Vicenzy, Bologni, Ferrary, Ravenny a ministátu San Marina. V naší nabídce najdete v letošní sezóně opět nabídku na ubytování v oblasti Lago di Garda.
Více
Oblast Emiglia-Romagna nabízí skvělou kombinaci nekonečných širokých pláží a letovisek vzájemně propojených v desítky kilometrů dlouhou turistickou zónu s možností výletů do okolních zajímavých míst, z nichž je mnoho na seznamu UNESCO. Najdete zde historické budovy z dob římské říše i dob pozdějších, rovněž nádhernou spletitou síť vodních kanálů spojujících městečka ve vnitrozemí s Jaderským mořem. Nechybí ani atrakce pro turisty, tradiční trhy, restaurace a plážové bary, pěší hlavní třídy s nespočtem obchůdků. Najdete zde doslova vše, co ke spokojené dovolené patří. Nejznámějším letoviskem oblasti je Rimini, jehož historie sahá více než 100 let zpátky. Velmi snadno Vám bude dostupný i 3.nejmenší stát Evropy- San Marino, jehož návštěva Vás nadchne. Až zatoužíte po zábavě, lze navštívit vodní park Mirabellandia nebo menší vodní parky v letoviscích. Oblast patří, a to i díky snadné dostupnosti z většiny evropských zemí, mezi jednu z nejvyhledávanějších v celé Itálii. Budete se sem zajisté rádi vracet. Více
Ostrov známý mírným a stálým podnebím, léčivými termálními prameny a okouzlujícími přírodními krásami. Díky poloze v Neapolském zálivu je během pobytu možné navštívit Neapol, Vesuv, Pompeje a zajímavá místa na Sorrentském poloostrově.

Město Ischia je hlavním městem celého ostrova a je rozděleno do dvou částí Ischia Porto a Ischia Ponte, které rozděluje piniový háj. Ischia Porto je nejrušnější centrum ostrova, kde je život a ruch v každou denní hodinu a obzvlášť večer a v noci, kdy se restaurace podél přístavu a na hlavních třídách Via Roma a Corso Victoria Colonna naplní návštěvníky. Přístav v Ischia Porto je hlavním přístavem ostrova. Dříve zde bylo jezero vulkanického původu, jehož hráz nechal prorazit Ferdinand II. Bourbonský r. 1854 a vytvořil tím tento mimořádně bezpečný přístav. Ischia Ponte je nejstarší částí města Ischia a dodnes si zachovává svůj starobylý ráz. Nejvýznamnější stavbou je Aragonský hrad - pevnost, která stojí na malém ostrůvku. Dnes je možné se k hradu dostat po mostě, který nechal postavit v 15. st. Alfons Aragonský. První stavby zde byly započaty již r. 474 př. n. l.. Za návštěvu také stojí katedrála a kostel Spirito Santo. Mezi Ischia Porto a Ischia Ponte je několik písčitých pláží. K Ischia Ponte patří také pláž Cartaromana se svými horkými železitými prameny, které vyvěrají přímo do moře. Na hlavní cestě z města Ischia stojí římský akvadukt, který dříve přiváděl pitnou vodu z pramenu Buceto do hlavního města.

Forio je největším městečkem ostrova a rozkládá se po celé jeho západní straně. Centrem je hustě osídlené jádro, které bylo v dřívějších dobách obehnáno zdmi a kromě toho disponovalo dvanácti obrannými věžemi. Tyto věže byly zřízeny na obranu proti pirátům, neboť západní část ostrova byla pro jejich útoky nejpříznivější. Nejzachovalejší z věží je Torrione. Ve Foriu najdeme několik dlouhých písčitých pláží: San Francesco, Chiaia, Cava dell´Isola, Citara. Forio má také nejvíce kostelů, z nichž hlavním kostelem je bazilika San Vito. Nejpozoruhodnějším kostelem je bezpochyby Santa Maria del Soccorso, který se nám připomíná ve filmu "Nebožtíci přejí lásce". Za návštěvu určitě stojí termální park Poseidonovy zahrady, který je největší a nejnavštěvovanější a také botanická zahrada La Mortella, kde naleznete rostliny z celého světa. Více
Oblast Palmové riviéry leží ve střední Itálii u pobřeží Středozemního moře v krajích – Marche (San Benedetto del Tronto) a Abruzzo (Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica) Jedná se o atraktivní kraj nejen s příjemnými letovisky ale také s nádherným vnitrozemím, a to hlavně díky vysokým masívům Apenin, kde Corno Grande dosahuje výšky 2914 m nad mořem a Gran Sasso je vyhlášeným střediskem zimních sportů, a to vše ve vzdálenosti jen několika desítek kilometrů od moře. V jižní části regionu zaujímá Abruzzský národní park - původně lovecký revír.

San Benedetto del Tronto – příjemné letovisko známé především krásnou promenádou se stovkami palem. Středisko leží 88 km jižně pod Anconou.

Martinsicuro a Villa Rosa – menší klidná střediska situována jižně od San Benedetta, vhodná především pro rodiny s malými dětmi. Středisko leží 99 km jižně od Ancony.

Alba Adriatica – letovisko vyhledávané pro svou polohu u 3 km dlouhé a 100 metrů široké pláže s kulisou vrcholků Gran Sasso d´Italia. Středisko leží 105 km jižně od Ancony.

Více
Poloostrov Gargano je často nazýván ,,ostruhou pomyslné italské boty,,. Má rozlohu 2005 km2, žije zde cca 200 000 obyvatel. Spadá do regionu Apulie. Poloostrov je tvořen vápencem a proto můžete často spatřit četné jeskyně, skalní okna a další pitoreskní útvary. V okolí měst Vieste a Rodi Garganico jsou písečné pláže, které se před několika desítkami let staly magnetem pro turisty. Nádherně čisté moře a nepřeplněné pláže charakterizují tuto oblast. Nejvyšším bodem je Monte Calvo (1065 m n.m.). Na poloostrově se nacházejí dvě velká jezera - Lago di Lesina a Lago di Varano. Většinu rozlohy Gargana tvoří národní park (Gargano). Před 4 miliony let bylo Gargano ostrovem, z té doby se zachovaly fosilie pozoruhodných endemických druhů, jako byl více než půlmetrový předchůdce ježka Deinogalerix, obří pišťucha Prolagus imperialis, sudokopytník Hoplitomeryx nebo sova Tyto gigantea. Více
Nejjižnější část italské pevniny Kalábrie je nazývána perlou dvou moří. Jižní pobřeží je omýváno Jónským mořem, západní pobřeží mořem Tyrhénským. Obě moře mají tyrkysovou barvu a patří mezi nejčistší a nejteplejší v Evropě. Pomyslnou mořskou hranici tvoří Messinský průliv, který také odděluje pevninu a Sicílii. Kalábrijské malebné pláže s jemným pískem, lemované romantickými skalisky jsou nejžádanější z oblasti Středomoří. Srdečnost jižanů si snad-no zamilujete, Kalábrijci žijí vesele, určitě nikdy nikam nespěchají a za ničím se neženou, vždyť vše jednou bude a určitě nezradí své oblíbené rčení „dopo”. Zkuste i Vy, alespoň na chvíli, žít v jiném světě. Více

Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je italština. Používá se řada dialektů dle dané oblasti. Domluvíte se i anglicky a německy.

Měna

V Itálii platí evropská měna, tj. 1euro (EUR) = 100 centů. Většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací běžně běžně akceptuje platbu platební kartou. Bankomaty jsou snadno dostupné zejména ve větších střediscích. U menších středisek doporučujeme mít s sebou hotovostní rezervu pro případ, že zde nenajdete bankomat.

Časový rozdíl

V Itálii na pevnině a i na ostrovech platí středoevropský čas.

Elektrické napětí

220 V.

Cestovní doklady

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Itálie v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

Další užitečné informace

Pláže v Itálii jsou převážně písčité a bývají označeny nápisem „spiaggia“. Na většině z nich budete muset uhradit poplatek za pronájem lehátek a slunečníku (cca 6–8 EUR na den). Z důvodu tradice odpoledního klidu (tzv. siesty) mohou být hotelové bazény uzavřeny v odpoledních hodinách – cca od 13.00 až do 16.00 (záleží na daném ubytovacím zařízení). Některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 – 3 €/den) za osoby starší 12 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepcích.

Itálie - LastMinute

Ceny za osobu
Rezidence Marco Polo
18. 9. 2020 0:00:00, 8 dnů/7 nocí
6 080
Bez stravy
Více nabídek Lastminute